Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Na severu od hradu vévody Jana se nachází malebné městečko Jesenice. Vede přes něj několik obchodních cest a tak se tu často pořádají velkolepé a vyhlášené trhy.
Horní a Dolní Fikač jsou nevelké rybníky severně od hradu a nedaleko od městečka Jesenice. Fauna a flora s kterou se tu můžeme setkat je překrásná, ale pozor, na březích těchto rybníků žijí i bytosti, s kterými není radno se setkat.
Strom zrození je nádherný a statný. Rytíř Rudolf Rak častokráte sedával v jeho stínu a vychutnával si příjemné ševelení listů tohoto velikána nad jeho hlavou.
Temný les se nachází jižně od vévodova hradu v jeho bezprostřední blízkosti. Bytosti, které zde žijí mají nadpřirozenou moc, ale naštěstí není třeba se jich obávat, jelikož již dlouhé věky hájí zájmy vévody Jana a druidího společenstva místního kraje.
Rakova cesta vede od hradu vévody Jana směrem na západ a pomyslně odděluje Temný les a Hvozd masožravých včel. Za mlada tu rytíř Rak spolu s vévodou Janem pořádali závod v běhu do kopce v plné zbroji.

Velmistr druid Michal 3.úrovně

djVítejte v druidím lese, který se nachází v blízkosti vévodova hradu. Máte zde jedinečnou možnost nahlédnout do několika druidích knih, které skrývají nemalá tajemství či hrdinství. Můžete se zde zároveň dozvědět zajímavosti či drby z hradu nebo podhradí.

lezecvrk@seznam.cz

Get Adobe Flash player

Tréninkový tábor

Jedná se o speciální záchytný bod na charakterové cestě Bojovníka.

Trénink zdrží hrdinu a jeho družinu na 1/2 den, ale přidá +1 k rychlosti na celou výpravu.

Trénink je vždy s každou další zastávkou náročnější a je potřeba splnit všechny dané úkoly, aby byl trenink v tréninkovém táboře dokončen.

Jestliže se rychlost hrdiny dostane na 7, zvyšuje se též síla hrdiny o +1.

 

Studánka

Jedná se o speciální záchytný bod na cestě Zvěda.

Vyčištění studánky na charakterové cestě Zvěda přidá hrdinovi vždy +1 k rychlosti a +1 k obratnosti, což je ale podmíněno splněním náhodného úkolu.

Navštíví-li studánku jiný charakter než Zvěd má pouze 30% šanci na získání speciálního úkolu, který by mu pomohl k nějakému vylepšení.

 

Krčma

Jedná se o speciální záchytný bod na charakterové cestě Podivína.

Hrdina Podivín, má-li štěstí, může si zde najmout průvodce, který mu dává +1 k rychlosti na celý zbytek výpravy.

Má zde též možnost věnovat se nejrůznějšímu hazardu, při kterém může získat např. koně, nejrůznější indicie či nápovědy. Vystavuje se zde ale též riziku okradení či nedobrovolné účasti v místní bitce.